Unikátny Blend

Créma Blend je zmes kávových zŕn namiešaná v našej pražiarni. Vďaka vyššiemu obsahu kofeínu je veľmi obľúbená, hlavne v ranných hodinách. Oriešky, čokoláda a vanilka, taký je náš jedinečný  Créma Blend. Plné telo, mierne horká chuť, nulová acidita, ale hlavne sila tejto kávy, ktorá Vás nakopne kedykoľvek počas dňa, poteší aj toho najnáročnejšieho kávičkára. - Ako to začalo? - 

Úplne na začiatku celého procesu sme si dali za výzvu vytvoriť čo najlepší možný blend pre našich zákazníkov. Skúšali sme rôzne kombinácie, degusovali sme rôzne kávy, ich chute sme sa snažili spájať. Nakoniec, nám tento namáhavý proces priniesol "ovocie". Créma Blend je unikátnym spojením dvoch, navonok veľmi rozlišných kontinentov. Plná čokoládová chuť z divokej Južnej Ameriky v spojení so sladko korenistou chuťou z Ázie, vytvárajú neobyčajné spojenie, ktoré spoločné zahrá na všetky Vaše chuťové zmysly. 

- Prečo práve Créma Blend? - 

Keď už bol blend na svete čakala nás dalšia, nemenej tažká úloha. Vybrať správne meno, ktoré bude vystihovať podstatu tejto unikátnej kávy sa zo začiatku zdal ako priveľmi tažký oriešok. Avšak, ihneď pri prvej príprave tejto kávy sme vedeli, aký názov zvoliť. Káva ktorú sme pripravili mala od prvého momentu hustú a vysokú crému (penu), preto sme sa rozhodli, že našu novú kávu pomenujeme podľa tejto jej vlastnosti. 

- Prečo si mám kúpiť práve túto kávu? - 

Ak máte domáci kávovar a chceli by ste si vychutnať pravé espresso ako z kaviarne napríklad doma na "gauči" tak náš Créma Blend je pre Vás to pravé. Vďaka vyššiemu podielu robusty v tomto blende, má káva väčšiu silu, čo v skorších hodinách Vášho dňa určite nieje na škodu. 

24.2.2021

Michal, pražiar a barista 

 

Odporúčané produkty2